تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:
برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو عامل اساسی تحقق توسعۀ پایدار در شهرها هستندمعاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان گفت: برنامه‌ریزی رکن اساسی هر سازمان است و برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات در کنار هم به رشد و توسعۀ پایدار شهرها کمک می‌کنند.
به گزارش کرمان‌آنلاین، غلامرضا رجایی، در آیین تودیع و معارفه رییس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا، درخصوص اهمیت جایگاه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان(فاوا) بیان کرد: بعد از عصر کشاورزی و انقلاب صنعتی، در حال حاضر در عصر ارتباطات هستیم و سرعت پیشرفت بشر و رشد روزافزون جمعیت شهرنشین باعث شده شهرها دچار پیچیدگی‌های خاصی شوند که معضلات بسیاری را نیز به همراه داشته است.
وی افزود: امروزه فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای نوین با انتقال اطلاعات و تجمیع آن، علاوه بر رفع بسیاری از مشکلات، کمک بزرگی به توسعۀ شهرها کرده و ما با کمک نرم‌افزارهای ارتباطی و با خلاقیت و روش‌های نوین می‌توانیم یک شهر الکترونیک و هوشمند با زیرساخت مناسب داشته باشیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی رکن اساسی هر سازمان است و برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات در کنار هم به رشد و توسعۀ پایدار شهرها کمک می‌کنند.
رجایی بیان کرد: با توجه به قابل پیش‌بینی نبودن آینده، لازم است یک چشم‌انداز و نقشۀ راه بلندمدت ترسیم کنیم و هم‌زمان روی برنامه‌های کوتاه‌مدت هم تمرکز کنیم تا بتوانیم در راه رسیدن به شرایط ایده‌آل خود قدم برداریم.
وی با اشاره به تقویت سازمان فاوا گفت: آیندۀ شهر و شهرداری در گرو نرم‌افزارهاست و با کمک خلاقیت و نوآوری و روش‌های نوین، می‌توانیم شاهد تحقق کامل شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند باشیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان از هوشمندسازی شهر کرمان به‌عنوان یک پروژۀ بلندمدت و با اهداف کوتاه‌مدت یاد کرد و افزود: هم‌زمان با آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای تحقق شهر هوشمند، باید به نحوی فرهنگ‌سازی کنیم که مردم، آن را از ما مطالبه کنند.
رجایی ادامه داد: مفهوم شهر هوشمند به‌عنوان یک استراتژي براي افزايش کيفيت زندگي در شهر، مطرح است و سازمان فاوا باید با برنامه‌ریزی دقیق و مؤثر و با ایجاد رویۀ مناسب بتواند بیشترین تأثیر را در عملکرد نیروهای خود داشته باشد تا با سرعت مطلوب به سمت اهداف تعیین‌شده حرکت کنند.
وی بیان کرد: برنامه‌ریزی موجب تقویت رفتار سازمانی و کار تیمی در سازمان می‌شود که زمینۀ مشارکت تمام کارکنان را در حصول به اهداف کلی سازمان فراهم می‌آورد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان افزود: یکی از وظایف اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، حفظ نظم و انضباط و عزت و حرمت کارکنان است که بزرگ‌ترین سرمایۀ سازمان محسوب می‌شوند و لازم است از لحاظ آموزش همچنین رفاه و امنیت شغلی تأمین باشند تا بتوانند با انگیزۀ بیشتر به کار خود ادامه دهند.

همۀ مناطق شهری تا پایان سال‌جاری به فیبر نوری متصل می‌شوند
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان نیز در این جلسه، گزارشی از پروژه‌های در دست اجرای این سازمان ارائه کرد و گفت: نرم‌افزار شهرسازی، تجهیز دیتاسنتر و احداث ساختمان جدید سازمان ازجمله پروژه‌های در حال اجرای سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان است.
حیدر هادی‌زاده افزود: برای پروژۀ پلتفرم یکپارچه سرویس‌های شهری هم سرمایه‌گذار انتخاب شده و در مرحلۀ عقد قرارداد است.
وی در خصوص پروژۀ فیبر نوری شهری بیان کرد: فیبر نوری، پروژۀ بزرگ و دور از انتظاری بود، ولی ما توانستیم با همت و دانش همکاران در سازمان فاوا، آن را به انجام برسانیم و تا پایان سال‌جاری، همۀ مناطق شهری به فیبر نوری متصل خواهند شد.
در این جلسه «مهدی روزبهی» به سمت سرپرست اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا منصوب شد و از تلاش‌های «فاطمه جاذبی» رییس پیشین اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا قدردانی به عمل آمد.
همچنین «فاطمه جاذبی» به‌عنوان معاون نرم‌افزار و مهندسی اطلاعات سازمان فاوا و جانشین مدیرعامل منصوب شد.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی