تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛

هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده است

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان گفت: شهرداری کرمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، با تمام توان خود همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت افراد، سعی بر آن داشته تا هیچ خللی در ارایۀ خدمات به مراجعه‌کنندگان پیش نیاید.

به گزارش کرمان‌آنلاین، غلامرضا رجایی افزود: با شیوع ویروس کرونا و ابلاغ دستور‌العمل‌های ابلاغی از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، شهرداری کرمان تمام تلاش خود را به‌کار گرفته تا برای جلوگیری از شیوع این ویروس و جلوگیری از ابتلای افراد، در دو بخش خدمات درون‌سازمانی مختص کارکنان و ارباب‌رجوع و بخش برون‌سازمانی برای عموم شهروندان و شهر، تا جایی که امکان دارد، بهترین عملکرد را داشته باشد.

وی بیان کرد: در این راستا، تمام بخش‌نامه‌ها و موارد پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به تمام شهرداران مناطق و مدیران شهرداری ابلاغ کردیم تا با جدیت این موارد را اجرا و بر نحوۀ اجرای آن‌ها نظارت داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان افزود: با توجه به شرایط حاکم بر شهرداری و اینکه شهرداری جزو دستگاه‌هایی است که باید خدمات ضروری به شهروندان ارایه کند، جزو معدود دستگاه‌هایی است که نمی‌تواند تعطیل شود و یا مراجعه‌کننده نداشته باشد.

رجایی ادامه داد: حتی تعطیلی بقیۀ اصناف و مراکز دولتی و غیر دولتی در ایام کرونا، باعث افزایش تعداد مراجعه‌کنندگان و ارباب‌رجوع به شهرداری شده است؛ بنابراین، اگر بخواهیم تعداد نیروها و کارکنان را کاهش دهیم، کار خدمت‌رسانی به افراد به کُندی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: در نتیجه به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت کرده‌ایم که ضمن حفظ سلامت کارکنان شهرداری و ارباب‌رجوع که جزو اولویت‌های ما هستند، ارایۀ خدمات با اِشکال و کُندی مواجه نشود و به بهترین وجه انجام شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خاطرنشان کرد: ازجمله تدابیر اجرایی و اندیشیده‌شده در این خصوص، راه‌اندازی میز خدمت در شهرداری مرکز و مناطق پنج‌گانۀ شهرداری است تا از حضور فیزیکی و تردد افراد و ازدحام جمعیت در محیط اداری جلوگیری به‌عمل آید.

رجایی افزود: با راه‌اندازی میز خدمت، کارها و رفت‌وآمدهای ارباب‌رجوع تا جایی که امکان دارد، توسط نیروهای شهرداری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سلامتی همکاران و ارباب‌رجوع اولویت ماست، گفت: به همین دلیل، براساس دستور شهردار محترم و ابلاغیه‌ها و بخش‌نامه‌ها، به‌طور مستمر از مناطق شهرداری بازدید می‌شود و از نزدیک شاهد حضور ارباب‌رجوع، تراکم جمعیت و رعایت پروتکل‌ها هستیم و در صورت اشکال و نقص در رعایت موارد، سعی در مرتفع کردن آن‌ها داریم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان افزود: همچنین براساس آخرین دستورالعمل معاونت توسعۀ مدیریت و منابع استانداری مبنی بر اینکه کاهش نیروی انسانی بنا به ضرورت و وضعیت قرمز هر شهر، بر عهدۀ بالاترین مقام هر دستگاه است و دستگاه‌های ارایه‌دهندۀ خدمات ضروری و مرتبط با ماموریت‌های اساسی و نیز مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول دستگاه که در شهرداری، شهردار محترم هستند، به شرط اینکه در خدمت‌رسانی به مردم خللی ایجاد نشود، نسبت به کاهش حضور نیروهای خود تا ۵۰ درصداقدام کنند؛ با نظر شهردار محترم، بنا به ضرورت، کاهش نیروی انسانی و دورکاری در شهرداری کرمان اِعمال می‌شود.

رجایی همچنین با بیان اینکه ساختمان شهرداری کرمان و مناطق به‌طور مستمر پاک‌سازی و ضدعفونی می‌شود، گفت: از ورود افراد بدون ماسک -چه ارباب‌رجوع و چه کارکنان- به مجموعۀ شهرداری جلوگیری می‌شود.

وی افزود: همچنین مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک در اختیار کارمندان قرار داده شده و با نصب پوسترِ توصیه‌های بهداشتی جهت جلوگیری از گسترش کووید ۱۹ در ساختمان شهرداری، سعی در بالا بردن آگاهی‌ افراد در پیشگیری از این بیماری داریم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان با بیان اینکه با توجه به راه‌اندازی سیستم اتوماسیون در شهرداری مرکز و مناطق، علاوه بر تسهیل در گردش کار و حذف کاغذ و بالا رفتن سرعت خدمت‌رسانی به ارباب‌رجوع و ارتباطات بین‌حوزه‌ای، گام بزرگی در خصوص پیشگیری از انتقال ویروس کرونا برداشته شده است، گفت: این اقدام موجب رضایت همکاران و ارباب‌رجوع شده است.

رجایی افزود: جلسات نیز به‌صورت آنلاین و ویدیوکنفرانس برگزار می‌شود؛ ضمن اینکه ارایۀ دوره‌های آموزشی به کارکنان به‌صورت آنلاین است که یکی از مزایای این اقدامات، پیشگیری از انتقال احتمالی ویروس کروناست.

وی آموزش به پرسنل بخش خدماتی شهرداری جهت حفظ سلامت خود و سایر افراد را از دیگر اقدامات در این خصوص ذکر و خاطرنشان کرد: تعطیلی آبدارخانه و حذف پذیرایی در جلسات نیز از دیگر اقدامات در بخش درون‌دستگاهی در جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست.

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان تأکید کرد: نیروهای خدماتیِ مسئولِ نظافت نیز به ماسک و دستکش مجهز شده‌اند و سطوحی را که در تماس مستمر با کارکنان و شهروندان قرار دارد، به‌طور مستمر ضدعفونی می‌کنند.

رجایی با بیان اینکه داخل آسانسورها و سرویس‌های بهداشتی، روزانه چندبار ضدعفونی می‌شود، گفت: برای صرفه‌جویی و کاهش آلودگی، سرویس‌های بهداشتی به شیرآلات الکتریکی مجهز شده‌اند.

وی افزود: تمام مجموعۀ شهرداری کرمان سعی می‌کنند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خدمات لازم را به مردم ارایه دهند، اما واقعیت این است که شهروندان نیز باید این موارد را به‌خوبی رعایت کنند تا به‌زودی شاهد کنترل این بیماری باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان در پایان گفت: از تمام همکاران محترم در شهرداری کرمان که با توجه به بیماری کووید ۱۹، با تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفۀ خود در راستای خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی