تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:
تشکیل شورای عالی پژوهش در شهرداری کرمان

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان گفت: برنامه‌ریزی، رکن اساسی هر سازمان است و برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات در کنار هم، به رشد و توسعۀ پایدار شهرها کمک می‌کند.
به گزارش کرمان‌آنلاین، غلامرضا رجایی در میز گفت‌وگوی این هفتۀ مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان که با حضور وی و مدیران زیرمجموعۀ این معاونت برگزار شد، با بیان اینکه حوزۀ معاونت برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی، با برنامه‌ریزی و تدوین راه برای شهرداری و در پی آن پشتیبانی از سایر بخش‌ها و حوزه‌های شهرداری، نقش مهمی ایفا می‌کند، افزود: از آنجاکه نیروی انسانی بزرگ‌ترین سرمایۀ هر سازمان است، سازمان‌ها همیشه سعی می‌کنند این سرمایه‌ را حفظ و برای رفاه و ارتقای سطح آن‌ تلاش کنند.
وی ادامه داد: معاونت برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهرداری کرمان نیز برای ارتقای سطح نیروهای خود در حوزه‌ها‌ی مهارتی، آموزشی، تجربی، ارتقای شغلی، طبقه‌بندی کارگزینی، تحول اداری و دیگر قسمت‌ها برنامه‌ریزی کرده و برای رشد و افزایش بهره‌وریِ کارکنان، سرمایه‌گذاری می‌کند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان، به اهمیت دادن این معاونت به انجام امور پژوهشی و استفاده از علم و دانش پژوهشگران شاغل در شهرداری نیز اشاره کرد و از برگزاری همایش پژوهشی-آموزشی شهرداری‌های استان به مرکزیت کرمان به پیشنهاد این معاونت برای اولین‌بار در استان در بهمن‌ماه سال‌جاری خبر داد.
رجایی گفت: این اقدام با هدف بالا بردن سطح علمی، شناسایی افراد پژوهشگر و مستعد و استفاده از دانش و تجربۀ علمی و پژوهشی افراد انجام شد؛ ضمن اینکه برگزاری این همایش و ادامۀ آن می‌تواند انگیزه‌ای برای تحقیق و پژوهش توسط پژوهشگران باشد.
وی با بیان اینکه این معاونت پیشنهاد برگزاری این همایش آموزشی-پژوهشی را به شهردار ارایه داد و شهردار محترم کرمان بر برگزاری این همایش به‌صورت استانی با مرکزیت شهرداری کرمان تأکید و از آن حمایت کرد، گفت: این اقدام باعث بالا رفتن سطح علمی افراد شاغل در شهرداری می‌شود؛ همچنین می‌تواند آغازی برای انجام امور شهر هوشمند باشد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان با اشاره به استقبال مطلوب از این همایش، از ارسال 270 مقالۀ پژوهشی به شهرداری کرمان خبر داد و گفت: قطعاً برگزاری دوره‌های بعدی این همایش، از لحاظ کیفی و کمی، مفیدتر، بهتر و متفاوت‌تر خواهد بود.
رجایی بیان کرد: به شورای اسلامی شهر کرمان نیز پیشنهاد کردیم هر سال برای کارهای تحقیقی و پژوهشی در شهرداری، بودجه‌ای اختصاص داده شود.
وی گفت: همچنین یک شیوه‌نامه برای تشکیل شورای عالی پژوهش در شهرداری ارائه کردیم تا تمام طرح‌های تحقیقاتی، ابتدا به این شورای عالی پژوهش که ریاست آن به عهده شهردار است و از هر دانشگاه یک نماینده در آن وجود دارد، ارسال شود و اقداماتی که برای شهر مفید هستند و نیز کارهایی که نیاز به پژوهش و تحقیقات دارند، اولویت‌بندی و برای پژوهش و تحقیق بیشتر استفاده شوند.
رجایی گفت: همچنین طبق تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه «هایتک» برای راه‌اندازی یک مرکز توسعه و تحقیقات با مرکزیت شهرداری انعقاد کردیم، مقرر شد این مرکز راه اندازی شود و شهرداری در موضوعاتی که نیاز به تحقیق و پژوهش دارد، با کمک این دانشگاه کار را انجام دهد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار ادامه داد: امیدواریم این اقدامات برای کارهای بزرگی که قرار است در آینده در شهرداری انجام شود، مفید، و پژوهش و تحقیقِ علمی، مبنای هر کار مهم باشد.
رجایی با بیان اینکه نتایج این پژوهش‌ها در ایجاد شهر هوشمند نیز مؤثر و کارآمد است، افزود: مفهوم شهر هوشمند به‌عنوان یک استراتژي براي افزايش کيفيت زندگي در شهر، مطرح است و در این راستا یکی از اهدافی که معاونت برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهرداری و سازمان فاوای این معاونت دنبال می‌کند، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این نوع شهر است که قطعاً نیاز به پژوهش، مطالعه، تحقیق و فناوری‌های روز دارد.
وی افزود: این‌گونه کارهای پژوهشی که در برنامه و چشم‌انداز آیندۀ شهرداری هم دیده شده، به این مهم کمک می‌کند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان ادامه داد: در حوزۀ آموزشِ نیروهای شهرداری نیز با نیازسنجی که انجام دادیم، دوره‌های مطابق با نیاز افراد و شهرداری را برنامه‌ریزی و اجرایی کردیم تا بتوانیم موجب رشد و ارتقای سطح سرمایۀ درون‌سازمانی شویم و بهره‌وری و کارآیی کارکنان را نیز افزایش دهیم.
رجایی همچنین به بودجه‌بندی شهرداری به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم این معاونت اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای مهم و هرساله شهرداری که در این معاونت برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود، بودجه‌بندی است که در حال حاضر، بودجۀ 1400 را به شورا ارایه دادیم.
وی برنامه‌ریزی پنج‌ساله برای شهرداری از سال 1398 را از دیگر اقدامات این معاونت دانست و اظهار داشت: از سال 1399 با جدیت و با کمک دانشگاه «شهید باهنر» کرمان، در حال تدوین نقشۀ راهبردی و چشم‌انداز شهرداری هستیم که طی آن برنامۀ راهبردی و استراتژی پنج‌سالۀ شهرداری کرمان تدوین می‌شود و شهرداری می‌تواند به کمک آن، بهتر و با برنامه، کارهای خود را پیش ببرد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان در خصوص تحول اداری نیز گفت: به‌دنبال استانداردسازی فرایندهایی هستیم که در شهرداری انجام می‌شوند و در این راستا برای گرفتن ایزو 9001 با ویرایش 2015، تلاش می‌کنیم تا بتوانیم یک مدیریت واحد، استاندارد و با کیفیت در کل شهرداری اجرا کنیم.
رجایی افزود: در این راستا کارهای پژوهشی چهار منطقه شهری انجام شده و شهرداری مرکز و منطقه پنج نیز در حال انجام است.
وی ادامه داد: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایۀ انسانی شهرداری کرمان همچنین در کنار انجام برنامه‌ریزی‌های مهارتی، آموزشی و پژوهشی کارکنان، از امور رفاهی کارکنان نیز غافل نمانده و اداره تعاون و رفاه این معاونت برای کم کردن دغدغۀ نیروها و کارکنان، در حد توان در زمینه‌های مختلف تلاش می‌کند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایۀ انسانی شهردار کرمان، همچنین با بیان اینکه در دنیای امروز با توسعه و گسترش فناوری‌ها و سرعت تکنولوژی و تغییراتی که در جوامع در حال رخ دادن است، نقش رسانه‌ها هر روز بهتر و بیشتر از گذشته است، گفت: شهرداری‌ها و سایر ارگان‌ها اگر بخواهند تغییراتی ایجاد کنند، به چهار رکن دولت با قدرت سیاسی‌ای که دارد، صاحبان مشاغل با قدرت اقتصادی که دارند، مردم با قدرت اجتماعی که دارند و رسانه‌ها با قدرت اطلاع‌رسانی که دارند، نیاز دارند.
رجایی جایگاه رسانه را در جوامع امروزی که تبادل دیتا، اطلاعات و ارتباطات، گسترش یافته، مهم دانست و گفت: رسانه‌ها می‌توانند نگرش افراد را در رابطه با شهر و امورات شهری تغییر دهند و به شرط رعایت صداقت و تلاش در راه سازندگی کشور و خدمت به نظام، گام‌های مؤثری برای رشد یک شهر بردارند.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در همراهی مردم با شهرداری نقش ایفا کنند، گفت: ایجاد یک شهر خلاق، بدون مشارکت مردم ممکن نیست و برای ایجاد این نوع شهر، باید از هوش، خلاقیت و توان همۀ شهروندان بهره‌ بُرد و مردم نیز باید مطالبات و نیازهای خود را در ابعاد مختلف شهری به گوش مسئولان برسانند.
لازم به ذکر است؛ میز گفت‌وگو، ویژۀ شرح مفصل فعالیت‌ها و خدمات معاونت‌های شهرداری، شهرداری‌های مناطق و مدیران شهرداری، با حضور کارشناسان و خبرنگاران مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل و نشریه کرمان‌شهر برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی