تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

شهردار کرمان در نخستین همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان:

در ساختار سازمانی، آموزش و پژوهش رکن اساسی است

 

شهردار کرمان گفت: در ساختار سازمانی، آموزش و پژوهش رکن اساسی است.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در نخستین همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان کرمان، که به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انسانی به‌عنوان سرمایۀ اصلیِ هر سازمانی محسوب می‌شود، گفت: آموزش و بهسازی منابع انسانی سبب می‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط، به‌طور مؤثر فعالیت‌شان را ادامه دهند و بر کارایی خود بیفزایند.

وی افزود: شهرداری کرمان در این دوره، سعی دارد در کنار سایر فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و به‌ویژه فرهنگی و اجتماعی، به مسایل آموزشی و پژوهشی نیز به‌صورت کاربردی توجه ویژه داشته باشد.

شهردار کرمان دستیابی به یک برنامۀ مدون و حساب‌شده و براساس تحقیق و پژوهش را در پیشبرد اهداف و برنامه‌های شهرداری مؤثر دانست و گفت: در واقع حوزۀ پژوهش در پیشبرد امور اهمیتی مضاعفی دارد و می‌تواند مسیر شهرداری‌ها را برای فعالیت‌ها و اقدامات آینده هموارتر سازد.

عالم‌زاده با تأکید بر اهمیت و جایگاه پژوهش در ساختار سازمانی اظهار داشت: از آن‌جاکه پژوهش به‌عنوان فعالیتی منسجم برای رسیدن به ‌شناختی روشن‌تر از مفاهیم به‌شمار می‌رود؛ بنابراین، با تلفیق تجارب دانشگاهیان و کارکنان شهرداری می‌توانیم در حوزۀ پژوهش به نتایج خوبی برسیم.

وی تحقیق و پژوهش را از ضرورت‌های ارتقای کیفیت و تنوع خدمات در سازمان‌ها دانست و گفت: فایدۀ توجه به تحقیق و پژوهش این است که می‌توانیم با اتکا به نتایج آن، برای حل مشکلات جامعه گام برداریم.

عالم‌زاده افزود: با توجه به اینکه کسب توان رقابتی در عرصۀ جهانی، بر پایۀ کسب توانایی‌های پژوهشی و تکنولوژیکی صورت می‌گیرد؛ بنابراین، تکنولوژیِ برتر امکان ماندن در صحنۀ رقابت را افزایش می‌دهد.

شهردار کرمان همچنین از همۀ دست‌اندرکاران برگزاری این همایش تقدیر کرد و افزود: امیدواریم این حرکت پایه‌گذار اتفاقات خوبی در حوزۀ آموزش و پژوهش باشد.

سرپرست پژوهشگاه علوم و تكنولوژي پيشرفته و علوم محيطي دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان نیز در این همایش ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های شهردار کرمان و سایر دست‌اندرکاران برپایی این همایش گفت: هدف اصلیِ پژوهش، این است که مشکلات جامعه را شناسایی و برطرف کند.

امین باقی‌زاده افزود: بخشی از وظیفۀ ما تولید علم و بخشی هم مربوط به حل مشکلات جامعه است که لازمۀ رسیدن به این اهداف، همکاری، تعامل و هم‌افزایی دانشگاه با سازمان‌ها و نهادهای مختلف است.

وی ادامه داد: توصیۀ ما این است که همه با مشارکت حداکثری، تحقیقات خود در حوزه‌های پژوهشی اعم از مقالات، طرح‌های پژوهشی، کتاب، اختراعات وغیره را به دبیرخانۀ این همایش ارسال کنند تا بتوانیم با توجه به حجم و کیفیت بالاتری از آثار، به داوری و انتخاب آثار برتر بپردازیم.

باقی‌زاده با اشاره به مطرح‌شدن موضوع آیین‌نامۀ مشترک پژوهشی ازسوی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهردار کرمان گفت: با تدوین آیین‌نامۀ مشترکِ پژوهشی، در همۀ شهرداری‌ها و به‌صورت مشترک با دانشگاه، چارچوب مشخص و مدونی ایجاد می‌شود که با این اقدام می‌توانیم در جهت مدون‌سازی پژوهش‌ها و استفادۀ حداکثری از آن‌ها گام برداریم و افراد را به سمت‌وسوی فعالیت‌های پژوهشی هدایت کنیم.

وی از اعلام آمادگی دانشگاه برای همکاری با همۀ شهرداری‌ها در قالب تفاهم‌نامۀ فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با انجام این‌گونه اقدامات، در سراسر استان به هم‌افزایی لازم برسیم.

دبیر اجرایی همایش و عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان نیز هدف از برگزاری این همایش را تبادل اطلاعات و ترویج دستاوردهای علمی و تجربی بین شهرداری‌ها و آشنایی با موضوعات و ابزارهای نوین در حوزۀ شهری دانست و گفت: فراهم کردن فرصت و میدان علمی برای دانش‌آموختگان جهت ارایۀ آموخته‌های خود، برقراری انسجام و وحدت بیشتر بین متخصصان و صاحب‌نظران و همچنین جمع‌بندی و گسترش جایگاه تحقیق و توسعۀ سازمانی در شهرداری‌ها، از دیگر اهداف این همایش محسوب می‌شود.

محمدعلی باقرزاده افزود: این همایش در هشت محور اصلی شامل شهرسازی و معماری، خدمات شهری و محیط زیست، عمران و امور زیربنایی، حمل‌ونقل و ترافیک، حقوق و حاکمیت شهری، توسعه فرهنگی و اجتماعی، مدیریت ایمنی و بحران، مدیریت منابع انسانی و مالی و اقتصادی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تلاش‌هایی که برای برگزاری این همایش شده است، از همۀ شهرداری‌های استان خواست در این زمینه نظرات، پیشنهادها و انتقادهای خود را ارایه کنند.

باقرزاده افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها، قرار بود این همایش به‌عنوان یک همایش درون‌سازمانی، فقط در شهرداری کرمان برگزار شود که با درایت و تدبیر شهردار کرمان، برگزاری این همایش با محوریت شهرداری کرمان و دانشگاه هایتک و همچنین مشارکت شهرداری‌های سراسر استان و دانشگاه‌ها، در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این همایش در سه بخش طرح‌های سازمانی، مقالات علمی و طرح‌های پرسنلی برگزار می‌شود، گفت: مشارکت حداکثری شهرداری‌ها در این همایش، نقش بسزایی در ارتقای جایگاه تحقیق و پژوهش در ساختار شهرداری‌ها خواهد داشت.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی