تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛

 

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان گفت: شبکۀ تعیین موقعیت آنی محلی(تمام) در حوزه‌های مختلف شهری در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان، با شعار «هر هفته یک افتتاح»، پنج‌شنبه 19 فرورودین‌ماه راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، علی سعیدی با بیان اینکه این اقدام با تلاش و اقدامات کارشناسی‌شده توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان انجام شده است، یکی از مهمترین چالش شهرداری‌ها در تصمیم‌گیری و مدیریت فعالیت‌ها را داشتن اطلاعات مکانی دقیق اعلام کرد.

مشاور شهردار و سرپرست حوزه‌ شهردار و امور شورای اسلامی شهر کرمان افزود: در حال حاضر، اغلب مدیریت سازمان‌ها و ارگان‌های وابسته به اطلاعات مکانی، به‌دنبال استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین جمع‌آوری اطلاعات مکانی هستند.

سعیدی با تأکید بر اینکه با بهره‌مندی از این روش‌ها می‌توان با سرعت و دقت بالا، نیازهای اطلاعاتی را مرتفع ساخت، خاطرنشان کرد: ازجملۀ این فناوری‌ها، تعیین موقعیت آنی محلی(تمام) در حوزه‌های مختلف شهری است.

وی افزود: با بهره‌گیری از روش تعیین موقعیت آنی محلی(تمام) در حوزه‌های مختلف شهری، این امکان فراهم می‌شود تا در هر لحظه و در هر نقطه از شهر، موقعیت دقیق برای کاربری‌های متعدد ازجمله تهیۀ نقشه با مقیاس‌های مختلف و تهیۀ از بیلت عوارض متعدد شهری مانند خطوط گاز، آب و فاضلاب، برق و فیبر نوری فراهم شود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان همچنین به‌روزرسانی نقشه‌ها، محاسبۀ محیط و مساحت، یافتن عوارض زیرزمینی، نظارت بر پروژه‌های اجرایی، هوشمندسازی نقشه‌برداری شهری وغیره را ازجمله قابلیت‌های استفاده از روش فناوری تعیین موقعیت آنی محلی(تمام) در حوزه‌های مختلف شهری دانست.

سعیدی بیان کرد: در حال حاضر، سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری فعالیت‌های مرتبط با نقشه و موقعیت خود را از طریق اکیپ‌های نقشه‌برداری و با تجهیزاتی از قبیل متر، دوربین‌های نقشه‌برداری وغیره تأمین می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات متعددی در روش‌های سنتی نقشه‌برداری وجود دارد، ادامه داد: ازجملۀ این موارد می‌توان به سخت و طاقت‌فرسا بودن انجام عملیات نقشه‌برداری، نیاز داشتن به گروه نقشه‌برداری با دانش تخصصی، زمان‌بر بودن انجام عملیات نقشه‌برداری و هزینۀ بالای روش‌های سنتی اشاره کرد.

سعیدی عدم جمع‌آوری و ذخیره‌سازی داده‌ها در یک سیستم مختصات یکپارچه را نیز ازجمله مشکلات روش‌های سنتی نقشه‌برداری دانست و گفت: استفاده از روش‌های سنتی نقشه‌برداری، سبب وقوع چالش‌های اساسی می‌شود که این چالش‌ها شامل عدم امکان نظارت دقیق بر کار پیمانکاران توسط شهرداری، عدم امکان ایجاد یک سیستم جامع اطلاعات مکانی و عدم اجرای برخی از کاربری‌های موردنیاز شهرداری است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان تأکید کرد: روش‌های سنتی در مقایسه با روش‌های فناوری، کاربرد چندانی ندارند؛ زیرا با استفاده از تعیین موقعیت آنی محلی(تمام) در حوزه‌های مختلف شهری علاوه بر تسریع و تسهیل فعالیت‌های نقشه‌برداری، اقداماتی چون امکان نظارت دقیق بر اجرای پروژه‌ها، راه‌اندازی سامانه‌های GIS دقیق و اجرای بسیاری از کاربری‌ها که به‌دلیل هزینه‌های زیاد و همچنین نبود روش مناسب متوقف بوده است، میسر می‌شود.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی