تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

واحد آموزش

آمار و تحلیل اطلاعات

واحد طرح و برنامه

واحد پژوهش

واحد سرمایه گذاری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان:

تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان، از اقدام برای راه‌اندازی پلتفرم یکپارچۀ ارایۀ سرویس‌های شهری خبر داد و گفت: هدف نهایی، حرکت به سمت شهر الکترونیک و ارایۀ خدمات بهتر و راحت‌تر به شهروندان است.

به گزارش کرمان‌آنلاین، حیدر هادی‌زاده، فعالیت‌های سازمان را در راستای تحقق شهرداری الکترونیک که پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است، دانست.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته برخی از سامانه‌های نرم‌افزاری مثل اتوماسیون اداری و مدیریت شهری 137 تهیه شده بود، اما به‌طور کامل عملیاتی نشده بودند، گفت: از سال گذشته همزمان با توسعۀ زیرساخت‌های سخت‌افزاری و ارتباطی همچون تجهیزات مرکز داده و شبکۀ فیبر نوری، توسعه و تغییر سامانه‌های نرم‌افزاری نیز در دستور کار قرار گرفت.

هادی‌زاده، اتوماسیون اداری را گام مهمی در راستای تحقق شهرداری الکترونیک دانست و گفت: این سامانه یک سامانه تحت وب است و قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه قبلی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به زیرسیستم میز خدمت الکترونیکی اشاره کرد.

وی اظهار داشت: شهروندان گرامی از هر کجا و به هر نحو که به اینترنت دسترسی داشته باشند، قادر خواهند بود درخواست‌های خود را ثبت کرده و همانند سایر مکاتبات، آن‌ها را رهگیری کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان بیان کرد: در این دوره از مدیریت شهری، در حوزۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیش از هفت میلیارد تومان شامل حدود به دو میلیارد تومان برای اجرای ۱۵ کیلومتر فیبر نوری (که تا سال 97 تنها 300 متر اجرا شده بود)، سه میلیارد تومان برای اتوماسیون اداری (نرم‌افزار، سیستم‌های کامپیوتری کاربران و تجهیزات مرکز داده) و بیش از دو میلیارد تومان برای سامانۀ جدید شهرسازی و نوسازی (نرم‌افزار و تجهیزات مرکز داده) هزینه شده است.

هادی‌زاده افزود: شهرداری کرمان با این مبلغ می‌توانست چند پروژۀ عمرانی را اجرا و افتتاح کند، اما با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، این مبلغ به این حوزه اختصاص یافته است.

هادی‌زاده ضمن تشکر از حُسن توجه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به حوزه‌ی فاوا، از انجام مقدمات اجرای فاز سوم «پروژه فیبر نوری شهری» برای اتصال شهرداری منطقه چهار و چند واحد دیگر به این زیرساخت و همچنین راه‌اندازی و استقرار «پلتفرم یکپارچه‌ی ارایۀ سرویس‌های شهری» خبر داد.

 وی گفت: مجری پلتفرم مذکور که یکی از معتبرترین شرکت‌های PSP کشور و جزو 25 PSP برتر دنیاست، پس از برگزاری دو مرحله فراخوان توسط سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، انتخاب شده و مقدمات قانونی انعقاد قرارداد که به‌صورت B.O.T خواهد بود، در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان فاوا همچنین گفت: این پلتفرم با ساختار پویا و انعطاف‌پذیر سه‌لایه مبتني بر معماری میکروسرویس با زیرسرویس‌های کاملاً مستقل در یك پلتفرم یکپارچه مبتني بر API، دارای قابلیت‌هایی همچون ارایه و مدیریت سرویس، کیف‌پول و باشگاه مشتریان است.

هادی‌زاده ادامه داد: علاوه بر سرویس‌های شهرداری نظیر پرداخت عوارض خودرو، پرداخت عوارض نوسازی و شهرسازی، تفکیک زباله از مبدأ و ثبت درخواست‌های شهروندی، امکان استفاده از سرویس‌های ارزش افزوده همچون پرداخت کرایه حمل‌ونقل عمومی، مدیریت جای پارک، پرداخت قبوض و سایر سرویس‌های مرسوم نیز برای شهروندان گرامی فراهم خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرا پلتفرم مذکور و همچنین استقرار کامل سامانۀ جدید شهرسازی و نوسازی تا پایان سال‌جاری، مفهوم شهرداری الکترونیک تا حد قابل قبولی محقق شود تا در ادامه با جدیت بیشتری به سمت تحقق «کرمان هوشمند» حرکت کنیم.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی