تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

واحد آموزش

آمار و تحلیل اطلاعات

واحد طرح و برنامه

واحد پژوهش

واحد سرمایه گذاری

به‌صورت آنلاین؛
آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد

صبح امروز همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان به‌صورت آنلاین آغاز شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، این همایش با هدف شناسایی، تکریم و قدردانی از پژوهشگران حوزۀ مدیریت شهری، تقویت و توسعۀ ظرفیت‌های علمی پژوهشی ساختار شهرداری و حمایت از پروژه‌ها و مقالات دانشگاهی در حوزۀ مدیریت شهری و معضلات شهرداری‌ها در هشت محور شهرسازی و معماری، خدمات شهری و محیط‌زیست، عمران و امور زیربنایی، حمل‌ونقل و ترافیک، حقوق و حاکمیت شهری، فرهنگی و اجتماعی و مدیریت ایمنی و بحران در حال برگزاری است.
فراخوان این همایش، که از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ بهمن‌ماه ۹۹ به‌صورت مجازی در حال برگزاری است، دهم آبان‌ماه ۹۹ توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان، با همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی هایتک منتشر شده است.
شرکت‌کنندگان این همایش، پرسنل پژوهشگر شهرداری‌های استان و اساتید و دانشجویان دانشگاهی علاقه‌مند به محورهای همایش بودند.
براساس این گزارش، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در افتتاحیۀ این همایش که دکتر باقرزاده، دبیر همایش، شهردار کرمان و تعدادی از شهرداران شهرهای استان حضور داشتند، بر پژوهش‌محوری خدمت‌رسانی سریع، دقیق و علمی شهرداری‌ها تأکید کرد.
محمد فرشاد افزود: لازم است خدمات شهرداری‌ها در حوزۀ مدیریت شهری، ارتقا پیدا کند و ارائه خدمات به شهروندان پژوهش‌محور باشد.
وی پرهیز از آزمون و خطا، جلوگیری از هزینه‌های مضاعف و افزایش بهره‌وری و کارآمدی را از نتایج مطالعات علمی و پژوهشی مرتبط با وظایف متعدد و متنوع شهرداری‌ها دانست.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان تأکید کرد: باید هم از ظرفیت و تجربۀ نیروهای متخصص درون شهرداری‌ها و هم از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاه‌ها، صاحب‌نظران و اندیشمندان، در مقوله‌های مدیریت شهری و اجتماعی استفاده کرد.
فرشاد با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های شورا در دورۀ پنجم شورای اسلامی شهر کرمان تأسیس شده است، ادامه داد: شورای شهر با این رویکرد از تعدادی اساتید صاحب‌نظر در عرصۀ مدیریت شهری و همچنین مدیران باتجربه دعوت کرده تا با استفاده از ظرفیت پژوهشی شهرداری کرمان، هم‌افزایی مطلوبی در زمینۀ انجام بهینۀ وظایف و خدمات شهرداری حاصل آید.
وی از عضویت شهردار کرمان در مرکز پژوهش‌های شورا خبر داد و گفت: این مسأله، عامل هم‌راستایی و هم‌افزایی شورا و شهرداری در این زمینه است.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان اینکه این مهم، برای سیاست‌گذاری‌های مدیریت شهری در شوراها فرصتی واقعی‌تر و مفیدتر فراهم خواهد کرد، از تلاش‌های شهرداری کرمان و شهرداری‌های استان، تقدیر کرد.
وی ادامه داد: امیدواریم با پرداختن بیشتر به مطالعه و پژوهش و همچنین آموزش نیروهای میدانی و اجرایی، روز به روز شاهد موفقیت و کارآمدی بیشتر مدیریت شهری و در نتیجه داشتن شهرهای شاداب و شهروندان پویا باشیم.
شهردار کرمان نیز در این آیین گفت: در ساختار سازمانی، آموزش و پژوهش رکن اساسی است.
سیدمهران عالم‌زاده با بیان اینکه نیروی انسانی به‌عنوان سرمایۀ اصلیِ هر سازمانی محسوب می‌شود، گفت: آموزش و بهسازی منابع انسانی سبب می‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط، به‌طور مؤثر فعالیت‌شان را ادامه دهند و بر کارایی خود بیفزایند.
وی افزود: شهرداری کرمان در این دوره، سعی دارد در کنار سایر فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و به‌ویژه فرهنگی و اجتماعی، به مسایل آموزشی و پژوهشی نیز به‌صورت کاربردی توجه ویژه داشته باشد.
شهردار کرمان دستیابی به یک برنامۀ مدون و حساب‌شده و براساس تحقیق و پژوهش را در پیشبرد اهداف و برنامه‌های شهرداری مؤثر دانست و گفت: در واقع حوزۀ پژوهش در پیشبرد امور اهمیتی مضاعفی دارد و می‌تواند مسیر شهرداری‌ها را برای فعالیت‌ها و اقدامات آینده هموارتر سازد.
عالم‌زاده با تأکید بر اهمیت و جایگاه پژوهش در ساختار سازمانی اظهار داشت: از آن‌جاکه پژوهش به‌عنوان فعالیتی منسجم برای رسیدن به ‌شناختی روشن‌تر از مفاهیم به‌شمار می‌رود؛ بنابراین، با تلفیق تجارب دانشگاهیان و کارکنان شهرداری می‌توانیم در حوزۀ پژوهش به نتایج خوبی برسیم.
وی تحقیق و پژوهش را از ضرورت‌های ارتقای کیفیت و تنوع خدمات در سازمان‌ها دانست و گفت: فایدۀ توجه به تحقیق و پژوهش این است که می‌توانیم با اتکا به نتایج آن، برای حل مشکلات جامعه گام برداریم.
عالم‌زاده افزود: با توجه به اینکه کسب توان رقابتی در عرصۀ جهانی، بر پایۀ کسب توانایی‌های پژوهشی و تکنولوژیکی صورت می‌گیرد؛ بنابراین، تکنولوژیِ برتر امکان ماندن در صحنۀ رقابت را افزایش می‌دهد.
شهردار کرمان همچنین از همۀ دست‌اندرکاران برگزاری این همایش تقدیر کرد و افزود: امیدواریم این حرکت پایه‌گذار اتفاقات خوبی در حوزۀ آموزش و پژوهش باشد.
دبیر تخصصی و علمی این همایش نیز هدف از برگزاری این همایش را تبادل اطلاعات و ترویج دستاوردهای علمی و تجربی بین شهرداری‌ها و آشنایی با موضوعات و ابزارهای نوین در حوزۀ شهری دانست و گفت: فراهم کردن فرصت و میدان علمی برای دانش‌آموختگان جهت ارایۀ آموخته‌های خود، برقراری انسجام و وحدت بیشتر بین متخصصان و صاحب‌نظران و همچنین جمع‌بندی و گسترش جایگاه تحقیق و توسعۀ سازمانی در شهرداری‌ها، از دیگر اهداف این همایش محسوب می‌شود.
باقرزاده افزود: این همایش در هشت محور اصلی شامل شهرسازی و معماری، خدمات شهری و محیط زیست، عمران و امور زیربنایی، حمل‌ونقل و ترافیک، حقوق و حاکمیت شهری، توسعه فرهنگی و اجتماعی، مدیریت ایمنی و بحران، مدیریت منابع انسانی و مالی و اقتصادی برگزار شده است.
در ادامه، پیشنهاد آیین‌نامۀ اعتبار پژوهانۀ کارکنان شهرداری مطرح شد که در صورت موافقت و تأیید شهردار و شورای شهر و تصویب آن، امتیازاتی برای پرسنل پژوهشگر در نظر گرفته خواهد شد.
لازم به ذکر است؛ در روزهای ۱۵ و ۱۶ بهمن‌ماه جاری، این همایش در بخش‌های جنبی شامل پنل‌های ارایۀ بهترین آثار برگزیدۀ همایش به‌صورت مجازی ادامه پیدا می‌کند.
همچنین ۱۶ کارگاه آموزشی که از دوره‌های تخصصی ویژۀ شهرداری است و علاقه‌مندان از قبل ثبت‌‌نام کرده‌اند، برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 10 مرداد 1400 03:17
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:برنامه‌ریزی جهت ایجاد منابع درآمدی...
چهارشنبه, 18 فروردين 1400 17:57
در هفتۀ چهل‌ویکم پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛   سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:11
با حکم شهردار کرمان؛«غلامرضا رجایی»، «مشاور شهردار در امور عمرانی» شد   با حکم...
یکشنبه, 24 اسفند 1399 04:06
با حکم شهردار کرمان؛«علی سعیدی» سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان...
شنبه, 16 اسفند 1399 04:05
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خبر داد:آغاز برنامۀ راهبردی 15 سالۀ...
چهارشنبه, 06 اسفند 1399 07:42
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:شفاف‌سازی نحوۀ تخصیص بودجۀ شهرداری...
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 04:36
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهردار کرمان خبر داد:تشکیل شورای عالی پژوهش در...
پنج شنبه, 16 بهمن 1399 07:19
به‌صورت آنلاین؛آیین افتتاحیۀ همایش آموزش و پژوهش شهرداری‌های استان برگزار شد صبح امروز همایش...
پنج شنبه, 25 دی 1399 04:03
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:18
در راستای تسهیل امور ارباب‌رجوع انجام می‌شود؛ ارایۀ خدمات به‌صورت مجازی در شهرداری‌های مناطق...
یکشنبه, 23 آذر 1399 07:01
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمان: تحقق شهرداری الکترونیک پیش‌نیاز رسیدن به شهر الکترونیک است...
یکشنبه, 23 آذر 1399 06:25
همزمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ هیچ خللی در ارایه خدمات شهرداری کرمان پیش نیامده...

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی